Jak na levný ale úspěšný web?

Je možné uspět s nízkou investicí?

Potřebujete nový web, ale víte, že máte velmi omezený rozpočet? Zde jsme sepsali několik rad, které Vám pomohou ve Vašem rozhodování.

Můžete narazit na kvalitnější spolupráci než s prověřenou agenturou

Jednoznačně budete hledat člověka, který v oboru příliš mnoho zkušenostní nemá. Na druhou stranu se bude tento freelancer snažit odvést dobrou práci. I za cenu toho, že by měl Vašemu webu věnovat více úsilí a času, než by věnovala agentura, pro kterou by byl výnos z Vaší zakázky zanedbatelný.  

Jak na levný ale úspěšný web?

Na co si dát pozor?

V tomto low-cost řešení je určitě dobré důkladně prodiskutovat veškeré možnosti i řešení jednotlivých kroků.

Zejména se snažte pevně definovat smluvní podmínky, které spousta klientů nechává volné. Důležité jsou především tyto otázky:

  1. Zabezpečení a zálohy webu
  2. Sankce za časté poruchy/výpadky webu, díky kterým snadno přicházíte o zákazníky
  3. Dodání webu ve sjednaném termínu
  4. Jaký bude osud webu v případě, že by freelancer přestal definitivně komunikovat

Co vlastně chcete?

Jako první krok je dobré si ujasnit, co od webu očekáváte a jak by jeho struktura měla vypadat. Zadání je dobré co nejvíce specifikovat, abyste se vyhnuli následným nepříjemnostem. Sami si tedy určete, kolik podstránek by Váš web měl mít. Jejich obsah je ale ještě důležitější. Nejlepší volbou je zaslat zhotoviteli několik podobných stránek pro inspiraci. Ať už z obsahové formy, nebo z té vizuální, vždy je lepší přiblížit vlastní představu.

PŘÍPRAVA POKLADŮ JE DŮLEŽITĚJŠÍ, NEŽ SI MYSLÍTE

Připravte si rozvržení všech podstránek, jejich texty, obrázky, ilustrace i logo. Na všechny tyto podklady jednou dojde a budete je potřebovat. Nejdůležitější jsou pak zejména texty, které byste v žádném případě neměli kopírovat z jiných webů. Vyhledávače pak zpozorují plagiátorství a Váš web přestanou zobrazovat. S drobnými úpravami textů Vám pak freelancer určitě pomůže. Neočekávejte od něj žádnou propracovanou analýzu klíčových slov, jejichž použití by webu prospělo nejvíce. Nicméně alespoň se správnou stylizací textu Vám bude bezesporu nápomocen.

Snažte se oslovit někoho, kdo má prokazatelné reference, zkušenosti a disponuje zodpovědným jednáním. Ideální je skupina dvou a více freelancerů, u kterých máte jistotu, že v případě definitivního ukončení činnosti jednoho z nich, neztratíte přístup do administrace celého webu. Zkrátka skupina, kde vše nestojí a nepadá s jedinou osobou. Toto je u samotných freelancerů největší nevýhoda. Případně zvažte variantu menších agentur, o kterých se dozvíte více zde.

Kontaktujte nás

Jan Bartoníček

Tel: +420 499 399 812
E-mail: info@webyodhonzy.cz

IČO: 09024191
Neplátce DPH

Udělejte první krok k Vašemu novému webu

Vytvořeno WebyOdHonzy  © 2022