Cena nového webu v roce 2022?

Cena nového webu

Investice, která se vám vrátí

Každý, kdo chce být v dnešním online světě vidět, potřebuje vlastní webové stránky. To je základ, bez kterého se obejde jen málokdo. Otázkou však zůstává, jaké finanční prostředky investovat do kvalitní webové prezentace. Jednotliví freelanceři dokáží vytvořit web za několik tisíc korun, jiné agentury hodnotí svoji práci na několik desítek až stovek tisíc. Která volba je vhodná právě pro vás?

V dnešním světě by se práce webmasterů mohla přirovnat k práci řemeslníků. Bez webových stránek firma nebo projekt v podstatě neexistuje. Jak si pohlídat, aby byly vaše nové stránky opravdu vidět a nezůstaly tak pouhou investicí, která se již nevrátí?

Jaká je průměrná cena nového webu?

Dříve, než se začneme zabývat otázkou ceny, je potřeba se zodpovědět otázku náročnosti. Velmi záleží na kvalitě, kterou požadujete. Dodavatelé webů se dělí v podstatě do tří cenových kategorií.

Do 30 000 Kč

2/5

Do 300 000 Kč

4/5

Nad 300 000 Kč

5/5

Je předpřipravená šablona jedna z možných variant?

Než se začneme zabývat jednotlivými kategoriemi, pojďme se podívat na online platformy, na které určitě narazíte také. Konkrétně Webnode, Wix nebo Mioweb.

Tvorba webových stránek je specifická záležitost, která vyžaduje více schopností a znalostí, než je na první pohled zřejmé. Díky těmto předpřipraveným službám si sice dokáže každý téměř zadarmo vytvořit vlastní webové stránky ale pokud to ale se svým podnikatelským záměrem myslíte vážně, tvorba webu vás vystaví nepříjemným chvílím, zpomalí vás a ve výsledku strávíte čas na učení věcí, kterým nerozumíte, a které s tvorbou webu zdánlivě ani nesouvisí.

Ať už se jedná o responzivitu, koupi domény, řešení SSL certifikátu, napojení domény na web skrze DNS záznamy, je to pouze hrstka problémů, které vás s tvorbou webu čekají.
Ano, zřejmě ušetříte za práci webmastera, nicméně výsledkem bude webová prezentace, která bude pomalá a takřka neviditelná ve výsledcích vyhledávání. Nakonec se tedy s největší pravděpodobností opět obrátíte na odborníka.

Pokud jste živnostník nebo menší firma určitě je lepší variantou volit low-cost nebo střední třídu. Prvotní investice je sice o něco vyšší, nicméně kvalitní výsledek bude mít za následek zvýšení prodejů, či jiných konverzí, pro které je web určen.

Cenové varianty

Low-cost varianta
„aneb za málo peněz málo muziky“

Tato varianta představuje ve většině případů freelancera nebo low-cost agenturu, která pracuje s několika šablonami, ve kterých pouze obmění textový a mediální obsah. Obecně takové agentury fungují na principu, kdy dokončí co nejrychleji jeden projekt a už se vrhají na další.

Nicméně o promyšlených strategiích a dosažených cílech nemůže být řeč. Zároveň bude web dokončený v podezřele krátkém termínu, což rozhodně není dobré znamení, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Tato varianta ani neposkytuje dostatek finančních prostředků pro dokončení kvalitního webu. Nedojde téměř k žádné SEO optimalizaci, ani k možným revizím ze strany klienta, aby se web alespoň přiblížil tomu, co od něj očekával. Případně bude toto následné ladění obsahu zpoplatněno.

Střední třída

Kvalitní klientský servis a individuální přístup je již v této třídě samozřejmostí. Plná funkčnost webu, splnění všech dohodnutých požadavků a téměř zaručený úspěch (zvýšení konverzí). To vše vás čeká u této cenové investice do tvorby webu.

Další výhodou jsou navazující služby jako je online marketing, správa webu a grafika. Díky tomu jsou veškeré online služby sjednocené na jednom místě.

Pokud tedy vedete fungující firmu, jejíž potenciál by nový web bezesporu podpořil, jste ve správné kategorii.

High-end

Do této kategorie se řadí velké online agentury, které pracují na rozsáhlých webových portálech s vysokou návštěvností. Dále vyvíjí webové aplikace na míru. Návrh nevychází ani tak z představ designéra ale z pohledu konečného zákazníka.

Zde je vše dokonale otestováno. Díky neustálé optimalizaci se cena může navyšovat, protože je nutné dojít k ideální a propracované verzi, která udrží pozornost zákazníka co nejdelší dobu a web bude generovat nejlepší možné výsledky.

high-end

Na co se tedy zaměřit při výběru?

Vždy je nejdůležitější ujasnit si cíle a priority firmy nebo projektu. Dále určit rozpočet, který na web máte a sjednotit si představy provedení.

S údajích o funkcích a cílech webu se následně obraťte na freelancera nebo agenturu, která bude dostatečně důvěryhodná a která disponuje příznivým hodnocením od svých zákazníků.

Kontaktujte nás

Jan Bartoníček

Tel: +420 499 399 812
E-mail: info@webyodhonzy.cz

IČO: 09024191
Neplátce DPH

Udělejte první krok k Vašemu novému webu

Vytvořeno WebyOdHonzy  © 2022